Maoriai

Mitologija

Pasak Maorių mitologijos, kūnų marginimas tatuiruotėmis prasidėjo meilės romanu, tarp jauno vyro vardu Mataora, žemės gyventojo ir jaunos požemio karalystės princesės, Tohunha to Moko dukters, vardu Niwareka. Princesė užsigeidusi geriau pažinti žmonių pasaulį, jame sutinka Mataora. Princesė pamilsta šį pasaulį bei jame sutikta Mataora ir jie susituokia. Kadangi Ta moko neegzistavo žmonių pasaulyje, kur gyveno Mataora, norėdamas patekti į mylimosios princesės pasaulį, savo kūną jis turėdavo padengti ta moko piešiniais.

Vieną dieną Mataora metinkamai pasielgęs su Niwarekos, įžeidė jos jausmus, todėl palikusi jį, ji sugrįžo pas savo tėvą. Mataora kupinas kaltės jausmo, siekė susigrąžinti savo princesę. Kai pagaliau jam pasisekė ją surasti, jo veidas buvo purvinas ir netvarkingas nuo dažų, kuriais jis margindavo savo kūną. Požeminio pasaulio žmonės pamatę jį, juokiesi ir pašaipiai tyčiojosi iš jo išvaizdos. Todėl susigėdęs Mataoroa paprašė savo mylimosios tėvo, kad išmokytų jį ta moko meno. Niwareka galų gale atleido jam ir jie kartu sugrįžo į žmonių pasaulį, taip pat Mataora žmonių pasaulyje pradėjo skleisti žinias apie ta moko meną.


maori2    maori1


 Ta moko prasmė

Ta Moko arba kitaip veido tatuiruotės buvo praktikuojamos Maorių genčių daugiau nei tūkstantį metų. Tokios veido tatuiruotės buvo suprantamos kaip asmens tapatybės identifikatorius, nusakantis jo rangą gentyje, kitaip tariant jo visuomeninę padėtį, jo genealoginius ryšius, genties istoriją. Moterų piešiniai ant veido, pranešdavo apie jų subrendimą, grožį bei galimybę pradėti šeimą, vaisingumą, stiprybę. Tiek moterys tiek vyrai galėjo turėti Ta Moko veido tatuiruotės, skyrėsi tik piešinių formos, išsidėstymas ir reikšmė. Taip pat kiekvieno genties nario „moko“ buvo kitoks, išskirtinis – tai buvo tarsi parašas, skiriamasis asmens ženklas, ar senovinė vizitinė kortelė.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s