Kakau gentis

Kakau Havajų gentis, kaip ir kitos Polinezijos gentys, turėjo griežtą tikėjomo sistemą – kapu arba kitaip vadinama prietarais – kuri darė didžiausią įtaką jų genties elgesio formavimuisi bei jų papročiams. Kiekvienas genties narys turėjo paklusti bei tikėti šia vadinamąją prietarų, dievybių sistema. Jie paklusniai garbino gausybę dievybių, tarp jų ir Lono, taikos ir žemdirbystės Dievą.

Kaip ir kiti Polinezijos gyvenotojai, Havajų žmonės turi gilias tatuiravimo tradicijas. Šie jų kūno ornamentai vadinami Kakau. Tatuiruotės jiems tarnavo ne tik kaip ornamentika ar individaulumą simbolizuojantis dalykas, bet taip pat saugojo jų sveikatą ir dvasinę būseną. Kakau žmonės tikėjo, kad tatuiruotės padeda apsisaugoti nuo piktųjų dvasių, kūno ornamentika suklaidina piktasias dvasias ir jos nesikesina į žmogiškąjį kūną, nes jis jiems nebepatrauklus. Driežo simbolika, (driežas buvo itin gerbiamas ir jo buvo bijoma), puošdavo tik Kakau genties svarbiausių žmonių kūnus. Sudėtingi raštai vaizduojantys, atkartojantys nendrių pynias ar kitas natūralios gamtos formas (geometrines, taisyklingas formas), puošė vyrų rankas, kojas, liemenį ir veidą. Moterų kūnus puošė švelnesni ornamentai, mažesni jų kiekiai buvo tatuiruojami ant rankų, pirštų, riešų ir kartais net ant liežuvio.


                images (2)kakauPTJ-Hawaiian-Man-Checkertatoo6


Tatuiruotes darydavo tik specialiai tam treniruojami genties asmenys, vadinami – kahuna. Kakau tatuiruočių ekspertai, turėjo sugebėti marginti odą pasitelkdami tuo metu naudojamą techniką, kuri buvo paprasčiausia ada, pagaminta iš kaulo ir pritvirtinta prie medinio pagaliuko. Toks įrankis kakau procesu metu buvo kalamas kitu pagaliuku, kad pigmentiniai dažai įsigertų į odą. Tai labai skausminga procedūra. Kiekvienas odos įdūrimas ir dažų įvedimas po oda buvo atliekamas ranka. Taip pat dažnai buvo sergama odos ligomis. Tradiciniai raštai, jų dizainai skyrėsi priklausomai nuo genealoginio medžio, socialio statuso, rango. Šis tatuiruočių procesas buvo itin saugomas nuo svetimšalių, tad visi instrumentai naudoti šio proceso metu, po jo būdavo sunaikinami.


Reklama

Vienas komentaras “Kakau gentis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s