Indija

Hanumanas

 Hanuman

Hanumanas – hinduizmo mitologijoje dieviškoji beždžionė, vėjo dievo Vajaus, arba Maruto (iš čia antrasis vardas – Maruti, „Maruto sūnus“) ir beždžionės Andžanos sūnus.

Hanumanas mokėjo skraidyti, keisti išvaizdą ir dydį, yra toks stiprus, kad gali rauti kalnus. Viename mite, dar būdamas mažyliu, jis čiupo saulę, manydamas, kad tai sunokęs mango vaisius. Tuo metu, saulės siekė ir Rahu, vediškoji planeta, atsakinga už saulės užtemimus.

Hanumanas augo kaip smarkus išdaigininkas ir dažnai krėtė pokštus atsiskyrėliams kalnuose, iš jų nugvelbdamas daiktus bei kulto reikmenis. Suerzinti išminčiai jį prakeikė.

Hanumanas laikomas mokslo prižiūrėtoju ir kaimiško gyvenimo globėjas. Daugelyje Hanumano atvaizdų jis vaizduojamas garbingoje pozoje (klupintis ant kelių, sudėjęs rankas) priešais Ramą arba Sitą arba karingu pavidalu, su kuoka rankoje, koja prispaudęs deivę, Lankos sergėtoją.

Iš Indijos Hanumano kultas ir, bendrai, beždžionių kultas paplito po visą Pietų Aziją, regione iki Kinijos.

Muay Thai boksininkai darosi Hanumano tatuiruotes, nes tai simbolizuoja jėgą, stiprybę, ištvermę ir vikrumą, visos savybės reikalingos tikrai kovotojui, čempionui. Tailande Hanumano tatuiruotės laikomos ypatingai stipriomis ir galimai žalingomis. Budistų vienuoliai tradiciškai jauno žmogaus kūną margindavo jį saugojančiais ženklais, jų dizainais, bet prieš tai vykdavo ilgos dikucijos tarp vienuolio ir tatuiruotės norinčio asmens, kad būtų nustatyta, kokio pobūdžio apsauginės tatuiruotės tam žmogui reikia. Hanumano tatuiruotės daromos ne visiems, nes jos galią bei poveikį sunku kontroliuoti. Tam reikia būti dvasiškai subrendusiam ir emociškai stipriam. Tikroji dvasinės Thai tatuiruotės galia atsiskleidžia tik aktivavus ja malda, tam tikru vienuolių užkalbėjimu, taip užbaigiant jos darymo procesą.


2fdcd0870127421b3d0a9e7b43924d31 83342fe5f54535799c2e74f842ca094e 8097883533_df55bbc08d_z


Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s